Marmoleum – je výrobek jehož suroviny pocházejí z přírody

Linoleum je materiál používaný na podlahy úspěšně již několik desetiletí. Jeho přírodní původ a vyjímečné vlastnosti z něj dělají oprávněně nadčasovou podlahovou krytinu. Z důvodu zneužití původního názvu Linoleum ( podle lněného oleje jako pojiva) v dobách nedávno minulých pro gumové a jiné nepřírodní podlahoviny, byl pro snadnější rozlišení tohoto materiálu nově zaveden název Marmoleum.

Marmoleum je trvanlivé

Marmoleum budete používat velmi dlouho. Je-li správně udržováno, vydrží i v nejtěžších provozních podmínkách a zachová si svůj vzhled po mnoho let. Životnost 20, 30 nebo dokonce i více let není výjimkou.

Marmoleum snáší vysoké zatížení

Pevnost získává během sušení a odolává vysokému bodovému zatížení od těžkých vozíků, nemocničních lůžek, nábytku atd., to vše v souladu s mezinárodními normami.

Marmoleum odolává ohni i hořící cigaretě

Samo se nevznítí, v případě požáru nepřispívá k šíření ohně.Stopy po cigaretách je možné snadno odstranit opatrným seškrábáním. Poté obnovíme povrchovou ochrannou vrstvu. Marmoleum se netaví.

Marmoleum je levné

Vysoká trvanlivost ve srovnání s ostatními materiály snižuje náklady. Možnost suchého čištění Marmolea šetří 30% mzdových nákladů ve srovnání s údržbou tekutými prostředky.

Marmoleum je hygienické

Z Marmolea se snadno odstraňuje prach, a proto je nejvhodnější a nejpříjemnější pro osoby s dýchacími potížemi. Marmoleum působí také antibakteriální a určité mikroorganizmy, jako např. Staphylococcus Aureus, se přestávají na povrchu Marmolea množit.
Marmoleum je odolné proti chemikáliím a skvrnám z látek běžně používaných v domácnostech ( oleje,benzín,tuky). Rovněž je vysoce světlostálé a nevykazuje žádné výrazné změny odstínů nebo vlastností působením UV záření.
Marmoleum je elastické a díky tomu působí šetrně na klouby, zároveň je příjemně teplé na nohy a představuje přirozený kročejový útlum.

Marmoleum je dekorativní materiál

Z linolea můžeme snadno navrhnout individuální motivy a vzory v různých barvách. Marmoleum je vyrobeno z přírodních surovin
Základními surovinami pro výrobu Marmolea jsou lněný olej, pryskyřice, dřevitá moučka a barviva. Kyslík vytvrdí materiál do požadované pružnosti a pevnosti. Marmoleum nezatěžuje životní prostředí, je biologicky rozložitelné.

Marmoleum je antistatický materiál

Marmoleum má neměnné antistatické parametry, a proto brání vytváření statického náboje. Kromě toho vykazuje Marmoleum velmi příznivé hodnoty elektrického odporu.