KOREK má výjimečnou strukturu s výjimečnými vlastnostmi.

Korková podlaha spojuje nejvyšší kvalitu materiálu a výroby s rozmanitostí ušlechtilých dekorů a designů. Nabízíme Vám velké množství korkových podlah pro Váš osobní styl zařízení a mnoho oblastí použití.

Korek je izolant

U korkových podlah oceníte především vynikající izolaci tepla a vibrací (viz: Pružnost). Korkové podlahy zabraňují úniku tepla a tím šetří vaši kapsu. Spolehlivě tlumí i zvuk. Korkové desky se běžně používají na odzvučení stěn a stropů různých sálů, zkušeben apod.
Cork Oak Tree

Korek je pružný

Díky jedinečné stavbě buněk tvořících korek je korková podlaha ideálně pružná. Stlačíte-li korek, stlačíte i plyn obsažený v korkových buňkách. Po uvolnění napětí se buňky vrací do původního stavu, aniž by se zdeformovaly. Právě proto jsou korkové podlahy hojně využívány nejen v bytech, ale také na mnohých pracovištích. Budete-li chodit jeden den po dlažbě a druhý po korkové podlaze, pocítíte znatelný rozdíl. Každým krokem po korkové podlaze šetříte své kosti a klouby. Korková podlaha částečně odpruží nárazy, které by jinak nepříznivě ovlivňovaly klouby a kostru.

Korek je nepropustný

Opět díky unikátním vlastnostem korkových buněk jsou nejen korkové podlahy, ale veškeré korkové výrobky nepropustné. Korek je obecně označován za materiál, který nepodléhá hnilobě. Proto i podlahy ve veřejných budovách, které při každém rozmaru počasí dostávají zabrat, odolávají bez obtíží této zátěži.

Korek je odolný

Nalakovaný korek je vysoce odolný proti oděru. Nový lakovaný povrch Twist maxx umožní Vaší použít Vaši korkovou podlahu do silně zatěžovaných místností jako je kuchyň, předsíň nebo pracovna a představuje tak ekologickou alternativu k tradičním podlahám, jako je koberec, laminát nebo také dlažba. Pokud by však na něm po dlouhých letech bylo vidět jisté opotřebení, stačí jeho povrch odmastit, zbrousit a nalakovat a bude Vám sloužit mnoho dalších let.

Korek je barevně rozmanitý

Korková podlaha nemusí mít pouze svou přírodní barvu. Kromě standardní nabídky dezénů si můžete vybrat korkovou podlahu v té barvě, která se hodí do vašeho interiéru, případně různé podlahy kombinovat. Vybírat můžete téměř v celém barevném spektru.

Korek vytváří zdravé domácí prostředí

Korková podlaha je antistatická a hypoalergenní. Co to pro Vás znamená? Při tření korku, nebo jeho přítomnosti u elektrospotřebičů nevzniká žádná statická elektřina. Podlaha (a všechny ostatní korkové výrobky) nepřitahuje a díky své struktuře ani nepohlcuje prach. Není tudíž náročná na úklid. Stačí ji setřít vlhkým hadrem nebo přejet luxem a máte vystaráno. Korková podlaha je proto vhodná jako podlahová krytina do celého bytu nebo kanceláře.